SL Poland to jedna z młodszych, dynamicznie rozwijająca się jednostka produkcyjna w SL Corporation, założonej ponad 60 lat temu w Korei Południowej, zajmującej się projektowaniem i produkcją podzespołów do samochodów dla takich marek jak Opel, Hyundai, Kia, Ford i Fiat.

Inwestycję w Żorach rozpoczęto w 2012 roku, a w 2015 roku uruchomiono seryjną produkcję pedaliery samochodowej. Od tego czasu zakład został rozbudowany, została uruchomiona produkcja dźwigni skrzyń biegów, lusterek zewnętrznych oraz lamp tylnich.

Strategia firmy jest ukierunkowana na innowacyjne rozwiązania od projektu i uzgodnienia wymagań jakościowych po produkcję oraz dostarczenie towaru. Zakład został zaprojektowany według metodologii “Lean manufacturing”. 

Prosty przepływ materiału ułatwia procesy logistyczne, zapewnienie komponentów na liniach i odbieranie produktów gotowych, sprawne przemieszczanie produktów na obszarze magazynowym, właściwą identyfikację towarów i staranne przygotowanie wysyłek. A wszystko to z dbałością o jakość i porządek.

Sukcesy produkcyjne SL Poland są wynikiem zaangażowania wielu ludzi. To dzięki nim SL Poland może oferować klientom produkty wysokiej jakości. To oni przyczyniają się do powstania cząstki samochodów, którymi możemy cieszyć się jako ich użytkownicy.